wszystkie piosenki dżemu
News
Jarocin Festiwal, jak będzie tym razem? Historia, czy nowoczesność?

 

W latach 80 i 90 XX wieku w Polsce były czasy, jakie były. Oczywiście wtedy muzyka stanowiła dla ludzi formę buntu i walki o wolność. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano coś takiego ja Festiwal w Jarocinie. Wydarzenie to przyciągało tysiące fanów undergroundowej muzyki, która w tamtych czasach była formą walki z systemem.

Oczywiście coś takiego jak Jarocin to miejsce kona, która przez wielu z nas będzie zawsze utożsamiane właśnie z takim buntem. Niestety wydarzenia podczas jednego z koncertów jarocińskich sprawiły, że iście punkrockowy festiwal zamknięto.

W ubiegłym roku ponownie zrealizowano kolejną odsłonę tego kultowego festiwalu. Sukces i popularność ubiegłorocznej odsłony sprawiła, że w tym roku w Jarocinie znów zobaczymy wielkie gwiazdy.

Apocalyptica, Myslovitz, Bad Religion, Acid Drinkers, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Dżem, Armia, Deriglasof, czy legendarny zespół Moskwa na pewno przyciągną do Jarocina masę młodych wielbicieli tego gatunku muzycznego.

Mocna, światowa obsada powoduje, że Jarocin znów zaczyna odżywać. W tym roku jak widać gwiazd nie zabraknie, a po cenach z bilety możemy wnioskować, że publiczność też się zjawi. 80-90 zł bilet jednodniowy i 130 złotowy karnet na wszystkie dni koncertu na pewno nie odstrasza, a tylko przyciąga wielbicieli takich klimatów.

Moim zdaniem naprawdę warto wybrać się do Jarocina tego lata, a dokładnie 15 -17 lipca, ponieważ jest to festiwal, na którym nie może nas zabraknąć. Sam się tam stawię w pierwszej kolejności, by znów poczuć jak jarocińska ziemia oddycha swoim rytmem. 

przewiń do góry
#
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu