Jest
News
2 nowe single Incubusa! Który lepszy?

 

Zdawało by się, że powinni dorosnąć a oni śpiewają o niedorostkach… teksty Brandona Boyd’a zawsze zachwycały intrygującą prostotą. Wydawałoby się, że używa zwyczajnych stwierdzeń… a jednak, to tylko pozory. Śpiewa o prostych rzeczach w całkiem niełatwy sposób.

Singiel Adolescents zwiastujący nową płytę amerykańskiej grupy w sumie niczym nas nie zaskoczył prócz… tutaj niespodzianka- powrotem do korzeni. Brandon, Mike, Jose, Chris i Ben grają znów po swojemu. Tak jak za czasów najlepszych krążków.

Co prawda, nie jest to genialny Morning View ale za to zbliżony do równie dobrego A Crow Left Of The Murder. Drugi singiel z płyty If Not Now, When? to dość lekki jak na Incubus utwór, trochę przypominający Dig z krążka Light Grenades.

Promises, promises- bo taki nosi tytuł ta melodyjna opowieść o tym by nie składać obietnic na próżno. Dlaczego? Bo człowiek rozczarowuje się gdy nie zostają spełnione. Dwa zwiastujące nową płytę single to dwie różnie skonstruowane piosenki.

Promises promises to utwór tak naprawdę dla każdego, bardzo radiowy i miły dla ucha. Natomiast Adolescents to kompozycja bardzo „incubusowska”, cudowne gitary, lekka „cyfrowa” ręka Dj Kilmora i wokal obok, którego nie da się przejść obojętnie.

Tak czy inaczej, Incubus z płyty na płytę robi się bardziej „dla mas” i to jest chyba najważniejsze. Dlaczego bowiem tak genialnej grupy mają słuchać tylko underground’ owi wybrańcy?!

Niestety taka jest kolej rzeczi na samym underground’ zie się daleko nie zajedzie, dlatego wykonawcy i zespoły łączą jakieś elementy popowych brzmień… albo przynajmniej tekstów… czy to dobre? Okaże się.

przewiń do góry
Kamil Bednarek Bednarek u Wojewódzkiego Star Guard Muffin - Szanuj Muzodajnia Must Be The Music
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu