Muzodajnia.pl - Zakladanie konta, Pobieranie utworow, Korzystanie z serwisu


Muzodajnia.pl

Wszystko o muzodajnia.pl

 

Serwisy poświęcone muzyce zajmują istotne miejsce w internecie, podobnie jak muzyka zajmuje ważne miejsce w życiu ludzi. Warto więc włączyć ulubiony kawałek i przeczytać ten artykuł.

Przedstawienie
Muzodajnia.pl to serwis oferujący zakup utworów muzycznych przez internet. Dlaczego zakup, a nie ściągnięcie za darmo? Udostępnianie muzyki związane jest z koniecznością wnoszenia opłat do stowarzyszeń chroniących interesy wytwórni płytowych. Poza tym, po pierwsze właściciele inwestują w utrzymanie serwerów, po drugie, muszą również na czymś zarobić. A utwory dostępne na muzodajnia.pl nie są drogie, więc nie ma co narzekać na ich cenę. I jest ich bardzo dużo, co pozwala znaleźć większość interesujących nas kawałków w jednym miejscu. Milion utworów z różnych gatunków muzycznych dostępnych przez jeden serwis.

Jak to działa
Korzystając z serwisu, można pobrać utwory muzyczne w postaci plików na komputer lub na komórkę, w zależności od tego, z jakiego urządzenia chcemy słuchać muzyki. Pliki dostępne są w formatach mp3, mp4, aac. Są zabezpieczone przed dalszym kopiowaniem przez system BDR wykorzystywany przy sprzedaży muzyki i filmów przez internet. Serwis jest dostępny dla każdego zarejestrowanego użytkownika, pobierane utwory podlegają opłacie realizowanej drogą elektroniczną. Oprócz tego abonenci usług firmy Polkomtel s.a. (Sieć komórkowa Plus oraz 36i6) mogą korzystać z szerszego zakresu ofert, które obejmują na przykład darmowe ściąganie określonej ilości utworów w miesiącu na telefon. Osoby posiadające telefony w innych sieciach oczywiście nie są w żaden sposób wykluczone z korzystania z serwisu.

Co mam zrobić, żeby skorzystać?
A teraz najważniejsza część. Jak ściągnąć muzykę z muzodajnia.pl. Najlepiej, jeśli przedstawimy to na przykładzie. Powiedzmy, że pierwszy raz odwiedzam serwis, nie wiem o nim nic, ale interesuje mnie płyta, jaką wydał ostatnio Robert M – Gold. Przejdźmy przez zamawianie muzyki krok po kroku.

1. Rejestracja – do ściągania muzyki potrzebne jest założenie konta w serwisie. Wystarczy po otworzeniu strony głównej wybrać opcję „załóż konto” dostępną w prawym górnym rogu. Otworzy się arkusz, w którym zostaniemy poproszeni o podanie danych – nazwy użytkownika, pod jaką będziemy się logować, hasła do naszego konta, a także numeru telefonu potrzebnego do weryfikacji tego, że rejestruje się człowiek, a nie robot. Potem należy zapoznać się z regulaminem korzystania i zaakceptować go. Rejestrację kończy wpisanie wysłanego nam kodu z smsa.

2. Logowanie – po dokończonej rejestracji możemy się zalogować, wpisując nazwę użytkownika i hasło w odpowiednie pola na stronie startowej.

3. Wybór oferty – muzodajnia.pl przedstawia kilka ofert. Do osób szukających muzyki na komputer skierowana jest głównie oferta „Muzodajnia dla wszystkich” – rodzaj rocznego abonamentu, w którym możliwość ściągnięcia każdych 25 utworów w miesiącu kosztuje 8zł. Dostępne są pakiety 25, 100 lub 250 utworów w miesiącu. Przy tej ofercie niestety płacimy z góry za cały rok.

Z kolei dla abonentów Plusa udostępniona jest możliwość wybrania pakietu miesięcznego, w którym płacimy również 8zł za 25 utworów, ale nie musimy wybierać abonamentu na cały rok. To „Muzodajnia bez zobowiązań”. Z kolei osoby używające Mixplusa mogą zupełnie za darmo pobrać 10 utworów, aby przetestować usługę. Po wybraniu oferty, pozostaje tylko przyjemność pobierania muzyki.

4. Wyszukiwanie i pobieranie muzyki
Wracamy do naszego przykładu. Potrzebny jest Robert M. Korzystamy więc z umieszczonej po środku, na górze strony wyszukiwarki. Tam wpisujemy nazwę wykonawcy, nazwę płyty lub konkretnego utworu. Najlepiej jest wpisać wykonawcę, ponieważ wiele zespołów może mieć utwór o tym samym tytule i wtedy będziemy zmuszeni się przez nie „przekopywać”.
Po wybraniu wykonawcy, klikamy na interesującą nas jego płytę - w tym przypadku Gold. Otwiera się lista utworów. Przy każdym z nich znajdują się dwa przyciski: „posłuchaj” i „pobierz”. Wybieramy na przykład „Robert M & Fan's - Love”. Klikamy „pobierz”. I dalej po prostu zatwierdzamy interesujące nas dalsze opcje. Nie musimy pobierać całej płyty, możemy wybrać tylko jeden utwór, który nam się najbardziej podoba. Zostanie on odliczony od miesięcznej puli utworów do ściągnięcia, zależnej od wybranej i opłaconej oferty.

Korzystanie z serwisu muzodajnia.pl jest bardzo proste i funkcjonalne. Umożliwia kupowanie legalnej muzyki za całkiem przyzwoitą cenę. Wystarczy się zarejestrować, zapłacić i można działać.

Muzodajnia

przewiń do góry
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu | stat4u