Dave Grohl, Jimmy Page i Glenn Hughes w Opolu?


Dave Grohl, Jimmy Page i Glenn Hughes być może będą gośćmi XXI Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Drum Fest” w Opolu. Już 20 lat na festiwal przyjeżdżają najznakomitsi wykonawcy muzyki jazzowej i rocka.

Impreza po raz pierwszy odbyła się w 1988 roku i funkcjonowała pod nazwą Opolskie Dni Muzyki Perkusyjnej. Zarówno pierwsza, jak i druga edycja miały wymiar krajowy, jednak już w 1991 roku Opole odwiedzili muzycy znani nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie. Były to światowej sławy gwiazdy jazzu i rocka. Powódź, która zalała w 1997 roku Opole spowodowała, iż festiwal nie odbywał się w latach 1997-2002.

Pierwszym gościem spoza granic naszego kraju był Bill Bruford – perkusista Yes, King, Crimson i Genesis. Swoją obecnością kolejne edycje festiwalu uświetniali między innymi Paul Mastelotto, Omar Hakim, Billy Cobham, Steve Lukather, Dave Lombardo, Will Calhoun, czy Carl Palmer.

Początki organizacji tej imprezy rzeczywiście nie były proste, bowiem na wysyłane zaproszenia do uczestnictwa w festiwalu organizatorzy otrzymywali odpowiedzi w postaci słów otuchy, podziękowań za zaproszenie i powodzenia w dalszym poszukiwaniu artystów zainteresowanych występem. Mówiąc w skrócie: odpowiedź odmowna. Osobisty kontakt z Brufordem pozwolił na zaproszenie go, a następnie było to przepustką do „prostszego” namawiania do występów w Polsce innych zagranicznych gwiazd jazzu i rocka.

Organizatorzy czynią starania, aby  XXI Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym wzięły udział gwiazdy z najwyższej półki. Mają na myśli artystów tj. Dave Grohl, zespół Glenna Hughesa oraz Jimmiego Page’a.

przewiń do góry
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu | stat4u