Artykuły Muzyczne
Nowa płyta FOO Fighters! Czy wyszli z cienia Nirvany?

 

Trudno wyjść z cienia macierzystego zespołu gdy nad produkcją płyty czuwa sam Butch Vig, który maczał palce przy krążku Nevermind Nirvany. Dave Grohl jednak nie daje za wygraną. I ma rację! Wasting Light to płyta mocna, mocniejsza niż się wszyscy po niej spodziewaliśmy.

UNDERGROUND REGGAELAND 2011

 

Płocki Reggaeland to od kilku lat bardzo ważny punkt imprez z muzyką rodem z Jamajki podczas każdych wakacji. Tak samo miało być również i tego lata, ale niestety nie doszło do organizacji tego festiwalu. 

Stary dobry Sunrise Avenue podróżuje

 

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, to okres przed wakacyjny jest bardzo gorącym okresem, w którym na listach przebojów pojawiają się coraz to nowsze propozycje różnych zespołów, która mają być hitami lata i zdobywać serca milionów fanów. 

Europejski song Blue Cafe hitem lata?

 

Zbliża się lato, wiec musimy liczyć się z tym, ze każdy z nas będzie mógł przeżyć cos miłego na jakiś festiwalach muzycznych, czy będzie mógł się delektować jakimś przebojem lata. Zespół Blue Cafe, wydał ostatnio nowy singiel, który od razu stał się hitem. „Buena” to utwór zrealizowany z pomocą hiszpańskich muzyków i czarnoskórego rapera. Piosenka śpiewana w języku angielskim z elementami hiszpańskiego daje nam naprawdę bardzo dużo pozytywnych emocji. 

Białostockie Pozytywne Wibracje

 

22 i 23 lipca dojdzie do długo oczekiwanej kolejnej odsłony czegoś takiego jak Pozytywne Wibracje. Koncert tego typu odbywa się co roku w Białymstoku, gdzie miasto na dwa dni przeradza się w zielono-żółto-czerwoną stolice skąd płyną same pozytywne wibracje.

Piotr Lisiecki z nową płytą podbija Polskę

 

Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą... śpiewała niegdyś znana i lubiana, Karin Stanek. Takiego chłopca z gitarą jak Piotr Lisiecki z chęcią przygarnęłaby większość kobiet. 

Coś na prezydencję

 

To, że Polska obejmuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, każdy z nas doskonale wie. Jednak już nie każdy wie, że z tym wydarzeniem jest związanych bardzo dużo, różnorodnych wydarzeń kulturalnych. 

Na koncert do Brzeszczy

 

Każde lato obfituje w sporą ilość koncertów. Część z nich zapisała się już na kartkach kalendarza na stałe i cieszy nas swoją obecnością, niejednokrotnie po raz kolejny bardzo zaskakując. Oczywiście, te różnorodne festiwale, są dla różnorodnych grup ludzi. 

Czego szukać w muzyce?

 

Muzyka to odzwierciedlenie uczuć, emocji i myśli. Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie znajduje w muzyce choćby cząstki siebie. Jakikolwiek rodzaj muzyki byłby tym uwielbianym, w każdym poszukuje się pozytywnej energii, czegoś co nastroi na cały dzień, da siłę i radość. 

Letnie festiwale

 

Łatwo sobie wyobrazić letnią aurę, gorące powietrze otulające słońcem, powiew ciepłego wiatru i ulubiony rytm w głowie. Taką właśnie wizję można sobie w głowie ułożyć biorąc pod uwagę letnie festiwale muzyki klubowej i hip hop. 

Koncerty ach koncerty

 

Jak co roku miłośnicy podróżowania po Polsce w poszukiwaniu muzycznych wrażeń, mogą liczyć na wiele ciekawych atrakcji muzycznych, dzień w dzień przez cały okres letni. Koncerty zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i to nie tylko te, na które wejście jest zupełnie darmowe. 

Popularność programów muzycznych

 

Sezon jesienno- zimowy jest zazwyczaj bogaty w nowe ramówki muzyczne, na które czeka wiele osób. Programy muzyczne w TV są czymś co cieszy się w naszym kraju największą popularnością. Dla zwykłego widza programy muzyczne są ciekawą rozrywką, a dla utalentowanych młodych ludzi, szansą na wystąpienie przed dużą publicznością i pokazanie swojego talentu na dużą skalę. 

Tworzenie muzyki a codzienność

 

Muzyka jest całym życiem wielu artystów i aby tworzyć i żyć pełnią tej twórczości, często poświęca się dla tego zwykłą codzienność, przyjaźnie i znajomości. Wielu muzyków przyznaje, że przez całkowite oddanie się muzyce stracili kontakt z przyjaciółmi i stali się w tej sferze bardzo osamotnieni. 

Podopieczna Sablewskiej z nowym teledyskiem

 

Amerykańska dusza w polskim ciele- tak w skrócie można powiedzieć o muzycznych dokonaniach Toli Szlagowskiej, byłej wokalistki duetu Blog 27. „American dream” tej 18-latki w końcu się spełnił. Tola nigdy nie ukrywała fascynacji zachodem, wiele ze swoich niewielu lat spędziła właśnie w Stanach Zjednoczonych. 

Jarocin Festiwal, jak będzie tym razem? Historia, czy nowoczesność?

 

W latach 80 i 90 XX wieku w Polsce były czasy, jakie były. Oczywiście wtedy muzyka stanowiła dla ludzi formę buntu i walki o wolność. Wtedy to po raz pierwszy zorganizowano coś takiego ja Festiwal w Jarocinie. Wydarzenie to przyciągało tysiące fanów undergroundowej muzyki, która w tamtych czasach była formą walki z systemem. 

przewiń do góry
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu | stat4u