W następny weekend, Przystanek Olecko!


 

To już 18 Przystanek Olecko. Jak co roku do tego niewielkiego miasta na Warmii i Mazurach przybywa tysiące gości i wielbicieli muzyki, filmu oraz szeroko rozumianej popkultury.

Jak co roku, w tym również nie zabraknie ani kultury ani jej wielbicieli. Dobra wiadomość jest taka, że osiemnasta edycja Przystanku Olecko odbywać się będzie w nowo wyremontowanym amfiteatrze, gdzie wymienione zostało oświetlenie oraz ławki dla widowni. Główne koncerty odbywać się będą 22 i 23 lipca. Na oleckiej scenie wystąpią m. in. Abradab, znany szerokiej publiczności hip hopowej założyciel formacji Kaliber 44, coraz bardziej słyszalny i wychodzący z niszy Indios Bravos, założony przez byłego gitarzystę grupy Hey- Piotra Banacha.

Wokalnie wspomaga go jeden z najlepszych i najlżejszych głosów w Polsce- Gutek. Ich muzyka to mieszanka reggae, bluesa i rocka. Większą alternatywą na scenie będzie zespół Biff.

Trochę lżej zagrają Bubliczki, sześcioosobowa grupa przyjaciół grająca folk bałkańsko- żydowsko- klezmersko- cygański. Bigbitowo i rock'n'rolowo zagra i zaśpiewa szczeciński boysband Pomorzanie. Solo wystąpi multiinstrumentalista i aktor teatralny Sambor Dudziński, natomiast w duecie- Anita Lipnicka i John Porter. Oprócz wielu godzin z muzyką, Przystanek Olecko to także warsztaty teatralne, muzyczne, taneczne, plastyczne, kuglarskie. Finał trwających od 11 lipca warsztatów będzie miał miejsce w nocy z 23 na 24 lipca na Placu Wolności pod nazwą Kosmiczna Fuzja Artystyczna. Nie przegap takiego zestawu kulturalnego! Przybądź na Przystanek Olecko.

przewiń do góry
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu | stat4u