18 milionów płyt sprzedała w 2011 roku Adele!


Absolutnie największą sprzedaż płyt w 2011 roku zanotowała Adele, która sprzedała 18 milionów swoich płyt. 15,3 miliona nabywców znalazł wydany w styczniu 2011 roku album „21”, natomiast 2,8  miliona sprzedaży stanowiła debiutancka płyta „19”, która powstała… trzy lata temu.

Wynik Adele opublikował Media Traffic, który od 2004 roku nie oszacował większej ilości sprzedanych płyt przez jakiegokolwiek wokalistę lub zespół.  Co więcej, żaden z wokalistów czy zespołów nie był w stanie nawet przyrównać się, zbliżyć do rezultatu brytyjskiej wokalistki Adele.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się album „Born This Way” autorstwa Lady Gagi. Sprzedaż krążka wydanego przez Amerykankę osiągnęła liczbę 5,4 miliona kopii. Liczby mówią same za siebie. Wystarczy wspomnieć, iż Lady Gaga sprzedała prawie trzy razy mniej płyt od Adele w 2011 roku. Co więcej, sprzedaż płyt Lady Gagi w znaczący sposób wspomógł internetowy sklep Amazon, gdzie w dniu premiery album Amerykańskiej artystki można było nabyć za symboliczne 99 centów.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Michael Buble, który pod koniec roku wydał świąteczną płytę o niezbyt oryginalnym tytule „Christmas”. Artysta miał bardzo mało czasu, aby zawładnąć rynkiem muzycznym, aczkolwiek jego płyta pod koniec 2011 roku sprzedawała się nadzwyczaj dobrze. Szybko rozeszło się 5,2 miliona odbiorców, którzy zakupili krążek. Kilka dni więcej przedświątecznego szaleństwa, a Michael Buble przeskoczyłby w zestawieniu o wiele bardziej kontrowersyjną, a co za tym idzie bardziej medialną Lady Gagę.

przewiń do góry
Korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu | stat4u